Menü Kapat

Selflevelling Tesviye Şapı

Civalı Şapın Tanım:Özel çimento esaslı polimer modifiyeli kendiliğinden yayılma özelliğine sahip kendiliğinden yayılan hazır zemin tesviye şapıdır.

Kendiliğinden yayılan şapın kullanım alanları:Epoksi Kaplama, Pvc Kaplama, karo ve rulo halı, lamine parke, laminat parke, kauçuk gibi döşeme elemanlarının uygulanması esnasında. Beton, şap, zeminlerin bozukluklarının giderilmesi ve düzetilmesi amacı ile zemine kendiliğinden yayılan civalı şapuygulanır.

Tesviye Şapının Kullanım Miktarı:1 m2 alan için 1 mm kalınlıkta 1,5 kg Self-Levelling Şap kullanılır.

Akıllı Şap Uygulamasından önce Yüzey Hazırlama:Civalı şap uygulaması yapılacak yüzey temiz toz ve yağdan arındırılmış olmalıdır. Kendiliğinden yayılan şap Uygulaması yapılacak yüzeyde gevşek bir katman olmamasına dikkat edilmelidir. Var ise kazınmalı, temizlenmeli ve temizleme esnasında oluşan boşluğun kalınlığına göre İnce tip veya kalın tip  Tamir Harcı kullanılarak gerekli tamirat yapılmalıdır. Tesviye şapı uygulamasına hazırlanan yüzey Self-Levelling Şap uygulamadan önce zemin Astarı ile tek kat olarak astarlanmalıdır.

Civalı Şapın Kullanım Şekli:25 kg Self-Levelling Şap, 6,5 litre temiz su ile karıştırılır. Kendiliğinden yayılan şapa Eğer kısmi karışım yapılacaksa bu oranda karıştırılmalıdır. Su önce kova içine konulmalı ve daha sonra Akıllı Şap yavaşça suya katılmalıdır. Bu esnada bir taraftan mikser yardımı ile tesviye şapıtopaksız olana kadar 3 dakika iyice karıştırılmalıdır. Hazırlanan civalı şap uygulama yapılacak yüzeye yeteri kadar dökülür mala ve kirpi rulo kullanmak suretiyleakıllı şapın yayılmasına yardımcı olunur. Kendiliğinden yayılma özelliği sayesinde üzerine temas eden mala ve kirpi rulo izleri de kaybolarak boşlukları doldurup düz bir zemin oluşturur.

Tesviye Şapı(Cıvalı Şap) Uygulama Alanları :

  1. Özel seramik kaplamalarından önce düzgün ve terazide bir zemin elde etmek için self leveling şap(akıllı şap) uygulanır.
  2. Parke kaplamalarından önce zemine self leveling şap(tesviye şapı) uygulanır.
  3. PVC zemin kaplamadan önce self leveling şap(cıvalı şap) uygulanır.
  4. Epoksi zemin kaplamadan önce self leveling şap(kendiliğinden yayılan şap) uygulanır.
  5. Zemin cilası ve zemin verniği ve cilalı şap uygulamalarından önce düzgün ve pürüzsüz bir zemin elde etmek için self leveling(cıvalı) şap uygulanır.

Cıvalı Tesviye Şapı için nasıl fiyat teklifi veriyoruz?

Aderans Yapı Zemin tarafından yapılan self levelling şap uygulamalarında, ustalarımız tarafından zemin durum tespiti yapılmadan akıllı şap uygulama fiyatı vermiyoruz. Eğer, Cıvalı Şap uygulaması yaptıracak müşteri bir profesyonel ise, müşterinin zemin hakkındaki bilgileri bizim için son derece önemlidir; yani bu bilgilerde(beton nasıl dökülmüş, dozajı nedir, kürleme yapılmışmı vb)bizim için durum tespiti yerine geçer. Bu bilgiler bizim için yeterli olursa zemin nemi, kendiliğinden yayılan şapın uygulama kalınlığı ölçülüp ve uygun zemin astarı seçilerek fiyatlandırma aşamasına geçilir. Böylelikle, kullanılacak tesviye şapı miktarı tespit edilir. Tüm bu bilgiler ışığında müşteriye yazılı teklif bildirilir. Teklif aşamasına kadar olan bütün çalışmalar için müşteriden herhangi bir ücret talep etmiyoruz.

Self levelling ve Cıvalı Şap uygulamalarında hangi malzemeleri kullanıyoruz?

Tüm self levelling şap uygulamalarımızda pazar liderlerinin ürünlerini kullanmaktayız. Böylelikle malzemeden kaynaklanabilecek riskleri ortadan kaldırıyoruz.