Menü Kapat

Merdiven Kaplama

Evlerimizde, iş yerlerimizde, hastanelerde ,okullarda veya alışveriş merkezlerinde sık sık merdiven görürüz.
Gördüğümüz merdivenler kimi zaman ahşap olurken kimi zaman pvc
ile kaplanmış olabilir. Merdiven kaplama malzemeleri , merdivenlerin yapısına, döngüsüne ve şekline göre seçilmelidir. Makaslı çatı merdiveninde demir boyası, modüler merdivende pvc kaplama yada cam, u merdivende ahşap, saç yanaklı merdivende beton üstü kaplama, özel tasarım merdivende ahşap, konsol merdivende parke, g dönüşlü merdivende beton üstü kaplama, fıçı merdivende pvc kaplama kullanılmaktadır.

 

Merdiven kaplama malzemelerinin fiyatları merdivenin cinsine göre değişebilmektedir. Halı ya da plastik kaplama uygun fiyatlıyken ahşap özel tasarım buna göre çok daha pahalı olabilir. Hastanelerde ve okullarda ( sessizlik gerektiren yerlerde ) daha çok pvc kaplama, plastik kaplama kullanılır ve aynı zamanda ses yalıtımı da yapılır. Merdivenden çıkarken çok fazla ses çıkmaz.

 

Merdiven kaplama malzemeleri kendi arasında farklılık gösterdiği için temizlik malzemelerini de dikkat ederek almalıyız. Mesela plastik kaplamayı yüzey temizleyici ile silerken ahşapı yada parkeyi parke temizleyici ile temizlememiz gerekmektedir. Plastik kaplama, beton üstü kaplama ve buna benzer malzemeler diğerlerine göre daha uygun fiyatlı olmakla birlikte daha kullanışlıdır. En pahalı ahşap olmasına rağmen darbeye karşı en dayanıksızı da ahşaptır. Ahşaba darbe geldiği takdir de mobilya boyayıcı ile açılmış renkte olan yer boyanabilir. Bunlara göre en kullanışlı olan diyebileceğiniz kullanacağınız yere göre değişmektedir.

Wolflor Zemin Kaplama